Ikona wyszukiwania Szukaj
Nasze serwisy
logo nagłówka2
Ikona kola zebatego - ustawienia
Ikona wersji kontrastowej
Ikona powiekszenia czcionki
Ikona zmniejszenia czcionki

Nasze serwisy

DIP

Ogłoszenie o naborze do Działania 1.1 Wzmacnianie potencjału B+R i wdrożeniowego uczelni i jednostek naukowych

19.01.2018 Kategoria: 1 Przedsiębiorstwa i innowacje, 1.1 Wzmacnianie potencjału B+R i wdrożeniowego uczelni i jednostek naukowych, badania, rozwój, innowacje, Nabory wniosków, Nabory wniosków, Temat, Wiadomości, Wyniki, Zakończone

Etapy weryfikacji

Lista projektów wybranych do dofinansowania w ramach naboru RPDS.01.01.00-IZ.00-02-288

Skład Komisji Oceny Projektów

Lista projektów skierowanych do oceny merytorycznej w ramach naboru nr RPDS.01.01.00-IZ.00-02-288_18

Lista projektów skierowanych do II etapu oceny formalnej w ramach naboru RPDS.01.01.00-IZ.00-02-288/18

Lista projektów złożonych w ramach naboru – RPDS.01.01.00-IZ.00-02-288/18

Regulamin Pracy Komisji Oceny Projektów

Ogłoszenie o konkursie RPDS.01.01.00-IZ.00-02-288/18 do Działania 1.1 Wzmacnianie potencjału B+R i wdrożeniowego uczelni i jednostek naukowych

Informacje ogólne

Nabór w trybie konkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 Oś Priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje, Działanie 1.1 Wzmacnianie potencjału B+R i wdrożeniowego uczelni i jednostek naukowych:

Nabór w trybie konkursowym – horyzontalny

Konkurs nie został podzielony na rundy, o których mowa w art. 39 ust. 3 ustawy dnia 11 lipca 2014 r. o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014-2020.

Pełna nazwa i adres właściwej instytucji organizującej konkurs

Konkurs ogłasza Instytucja Zarządzająca Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020, pełniąca rolę Instytucji Organizującej Konkurs.

Funkcję Instytucji Zarządzającej pełni Zarząd Województwa Dolnośląskiego.

Zadania związane z naborem realizuje Departament Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, ul. Mazowiecka 17, 50-412 Wrocław

Przedmiot konkursu, w tym typy projektów podlegających dofinansowaniu

Przedmiotem konkursu jest typ projektu określony dla działania 1.1 Wzmacnianie potencjału B+R i wdrożeniowego uczelni i jednostek naukowych w Osi Priorytetowej 1 Przedsiębiorstwa i innowacje, tj.: wsparcie rozwoju infrastruktury badawczo-rozwojowej w publicznych jednostkach naukowych (oraz w ich konsorcjach) i w uczelniach / szkołach wyższych (jak również w ich konsorcjach).

Wsparciem objęte zostaną projekty dotyczące:

  • zakupu środków trwałych (w tym aparatury naukowo-badawczej i wyposażenia specjalistycznych laboratoriów badawczych) niezbędnych do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej na rzecz przedsiębiorstw;
  • zakupu wartości niematerialnych i prawnych niezbędnych do prowadzenia działalności badawczo-rozwojowej na rzecz przedsiębiorstw.

Elementem wsparcia mogą być także inwestycje budowlane w zakresie budowy, przebudowy bądź rozbudowy infrastruktury B+R.

Szczegółowe zasady wsparcia opisane są w Regulaminie konkursu.

Do wsparcia mogą być zgłaszane tylko przedsięwzięcia uzgodnione z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju oraz Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego (w celu uniknięcia powielania inwestycji) i uwzględnione w załączniku nr 5b do Kontraktu Dolnośląskiego dla Województwa Dolnośląskiego „Informacja o projektach kwalifikujących się do wsparcia ze środków EFRR w ramach priorytetu inwestycyjnego 1a w RPO”.

Wszystkie wspierane przedsięwzięcia powinny uwzględniać konieczność dostosowania infrastruktury i wyposażenia do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Należy także zwrócić uwagę na to, iż o pozytywnym wpływie na zasadę niedyskryminacji świadczy zastosowanie w zlecanych w ramach projektu zamówieniach publicznych klauzul społecznych (dotyczących osób z niepełnosprawnościami), a także dostępna dla osób z niepełnosprawnościami strona internetowa.

Wypełniając wniosek o dofinansowanie, należy zapoznać się z zapisami Wytycznych w zakresie realizacji zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami oraz zasady równości szans kobiet i mężczyzn w ramach funduszy unijnych na lata 2014–2020 oraz materiałami znajdującymi się na stronie internetowej: www.power.gov.pl/dostepnosc oraz w zakładce Poznaj Fundusze Europejskie bez barier znajdującej się na stronie internetowej RPO WD. Na szczególną uwagę na tej stronie zasługuje Poradnik opublikowany przez Ministerstwo Rozwoju „Realizacja zasady równości szans i niedyskryminacji, w tym dostępności dla osób z niepełnosprawnościami”.

Preferencje wyboru projektów:

  1. Projekt powinien charakteryzować się możliwie wysokim stopniem współfinansowania ze źródeł prywatnych na etapie realizacji (w pierwszej kolejności). Przez współfinansowanie ze źródeł prywatnych rozumieć należy jakąkolwiek formę wkładu wniesionego przez beneficjenta/partnera/konsorcjanta, nienoszącą znamion środków publicznych. IZ RPO nie określa, jaką formę współpracy (współfinansowania) pomiędzy jednostką naukową a partnerem prywatnym powinien zakładać projekt, ważne jest osiągnięcie efektu w postaci współfinansowania prywatnego. Dopuszcza się realizację projektów w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.
  2. Preferowane będą projekty wnoszące większy niż wymagany minimalny wkład własny.

Nie będą finansowane:

  • koszty wynagrodzeń;
  • wydatki osobowe związane z zarządzaniem projektem i realizacją projektu;
  • wydatki na obsługę techniczną/koszty utrzymania;
  • wydatki na infrastrukturę do badań podstawowych, jeśli nie jest ona zgodna z zakresem regionalnych strategii inteligentnej specjalizacji i nie ma uzasadnienia, w jaki sposób rezultaty projektu mogą się przełożyć na rozwój regionu;
  • wydatki na infrastrukturę TIK, jeśli nie zostanie uzasadniona ich celowość w kontekście planowanej działalności wnioskodawcy w zakresie B+R.

Kategoria interwencji dla niniejszego konkursu

058 Infrastruktura na rzecz badań naukowych i innowacji (publiczna).

Typy wnioskodawców/ beneficjentów

O dofinansowanie w ramach konkursów mogą ubiegać się następujące typy wnioskodawców/ beneficjentów:

  • publiczne jednostki naukowe i ich konsorcja;
  • publiczne uczelnie/szkoły wyższe i ich konsorcja;
  • konsorcja publicznych jednostek naukowych/ uczelni/ szkół wyższych (występujących jako liderzy konsorcjum) z przedsiębiorcami.

Do konkursu mogą przystąpić tylko podmioty, których projekty zostały uzgodnione z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz z Ministerstwem Rozwoju w ramach Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Dolnośląskiego.

O dofinansowanie nie mogą ubiegać się podmioty, które podlegają wykluczeniu z możliwości otrzymania dofinansowania, w tym wykluczeniu, o którym mowa w art. 207 ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych.

Jako partnerzy występować mogą tylko podmioty wskazane wyżej jako wnioskodawcy/ beneficjenci.

Kwota przeznaczona na dofinansowanie projektów w konkursie

Alokacja przeznaczona na konkurs wynosi 20 317 242 EUR, tj. 84 942 325,35 PLN (alokacja przeliczona po kursie Europejskiego Banku Centralnego (EBC) obowiązującym w grudniu 2017 r., 1 euro = 4,1808 PLN – kurs z dnia 28 grudnia 2017 r.).

Ze względu na kurs euro limit dostępnych środków może ulec zmianie. Dokładna kwota dofinansowania zostanie określona na etapie zatwierdzania listy ocenionych projektów.

W trakcie trwania naboru lub po rozstrzygnięciu konkursu IOK może zwiększyć kwotę przeznaczoną na dofinansowanie projektów w konkursie, z uwzględnieniem zasady równego traktowania (dofinansowanie wszystkich projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów albo dofinansowanie kolejno projektów, które uzyskały wymaganą liczbę punktów oraz taką samą ocenę).

Minimalna wartość projektu

Minimalna wartość projektu: nie dotyczy.

Maksymalna wartość projektu

Maksymalna wartość projektu: nie dotyczy.

Maksymalna całkowita wartość wnioskowanego dofinansowania: 70 mln PLN

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu lub maksymalna dopuszczalna kwota do dofinansowania projektu

Maksymalny poziom dofinansowania UE wynosi:

  1. w przypadku części projektu bez pomocy publicznej (w schemacie mieszanym): 85% kosztów kwalifikowalnych;
  2. w przypadku projektu objętego w całości pomocą publiczną lub – w schemacie mieszanym – w przypadku części projektu objętej pomocą publiczną: 50 % kosztów kwalifikowalnych;
  3. w przypadku części projektu objętej pomocą de minimis: 85%, ale całkowita kwota pomocy de minimis dla danego podmiotu w okresie trzech lat podatkowych (z uwzględnieniem kwoty pomocy de minimis otrzymanej z innych źródeł) nie może przekroczyć równowartości 200 000 euro.

W przypadku projektów częściowo objętych pomocą publiczną powyższe zasady stosuje się do każdej z części, co oznacza, że poziom dofinansowania projektu określa się oddzielnie dla każdej części. W takim przypadku łączny poziom maksymalnego dofinansowania w projekcie może być wyższy niż wynikający z reguł pomocy publicznej (ale nie więcej niż 85%), jednak całkowita kwota dofinansowania zgodnie z SZOOP RPO WD nie może przekroczyć wartości 70 mln PLN.

Przy spełnieniu określonych warunków, o których mowa w pkt. 13. Regulaminu konkursu, projekty mogą otrzymać dodatkowy wkład z budżetu państwa tytułem uzupełnienia wkładu krajowego.

Minimalny wkład własny beneficjenta jako % wydatków kwalifikowalnych

Minimalny wkład własny beneficjenta wynosi:

  1. w schemacie mieszanym w przypadku części projektu bez pomocy publicznej – 15 % kosztów kwalifikowalnych;
  2. w przypadku projektu objętego w całości lub –w schemacie mieszanym – w przypadku części objętej pomocą publiczną w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Rozwoju z dnia 16 czerwca 2016 r. w sprawie udzielania pomocy inwestycyjnej na infrastrukturę badawczą w ramach regionalnych programów operacyjnych na lata 2014-2020: 50 % kosztów kwalifikowalnych;
  3. w przypadku wydatków objętych pomocą de minimis: 15 % kosztów kwalifikowalnych.

Finansowy wkład własny wnioskodawcy będącego jednostką naukową/ uczelnią/ szkołą wyższą /konsorcjum jednostek naukowych / konsorcjum uczelni/szkół wyższych musi stanowić minimum 2,5% wartości kosztów kwalifikowalnych projektu.

Termin, miejsce i forma składania wniosków o dofinansowanie projektu

Wnioskodawca wypełnia wniosek o dofinansowanie za pośrednictwem aplikacji – Generator Wniosków o dofinansowanie EFRR – dostępny na stronie https://snow-umwd.dolnyslask.pl i przesyła do IOK w ramach niniejszego konkursu w terminie

od godz. 8.00 dnia 21 lutego 2018 r. do godz. 15.00 dnia 12 marca 2018 r.

Logowanie do Generatora Wniosków w celu wypełnienia i złożenia wniosku o dofinansowanie będzie możliwe w czasie trwania naboru wniosków. Aplikacja służy do przygotowania wniosku o dofinansowanie projektu realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020. System umożliwia tworzenie, edycję oraz wydruk wniosków o dofinansowanie, a także zapewnia możliwość ich złożenia do właściwej instytucji.

Ponadto w ww. terminie do godz. 15.00 dnia 12 marca 2018 r. do siedziby IOK należy dostarczyć jeden egzemplarz wydrukowanej z aplikacji Generator Wniosków papierowej wersji wniosku, opatrzonej czytelnym podpisem/ami lub parafą i z pieczęcią imienną osoby/ób uprawnionej/ych do reprezentowania wnioskodawcy (wraz z podpisanymi załącznikami).

Jednocześnie, wymaganą analizę finansową (w postaci arkuszy kalkulacyjnych w formacie Excel z aktywnymi formułami) przedłożyć należy na nośniku CD.

Za datę wpływu do IOK uznaje się datę wpływu wniosku w wersji papierowej.

Papierowa wersja wniosku może zostać dostarczona:

a) osobiście lub za pośrednictwem kuriera do kancelarii Departamentu Funduszy Europejskich mieszczącej się pod adresem:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Departament Funduszy Europejskich

Mazowiecka 17

50-412 Wrocław

II piętro, pokój nr 2019

b) za pośrednictwem polskiego operatora wyznaczonego,  w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego

Departament Funduszy Europejskich

Mazowiecka 17

50-412 Wrocław

II piętro, pokój nr 2019

Zgodnie z art. 57 § 5 KPA termin uważa się za zachowany, jeżeli przed jego upływem nadano pismo w polskiej placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe.

W takim wypadku decyduje data stempla pocztowego. Decyzją Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 30 czerwca 2015 r., wydaną na podstawie art. 71 ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. – Prawo pocztowe, dokonany został wybór operatora wyznaczonego do świadczenia usług powszechnych na lata 2016-2025, którym została Poczta Polska SA.

Suma kontrolna wersji elektronicznej wniosku (w systemie) musi być identyczna z sumą kontrolną papierowej wersji wniosku.

Wniosek wraz z załącznikami (jeśli dotyczy) należy złożyć w zamkniętej kopercie (lub innym opakowaniu np. pudełku), której opis zawiera następujące informacje:

– pełna nazwa Wnioskodawcy wraz z adresem;

– wniosek o dofinansowanie projektu w ramach naboru nr …………..;

– tytuł projektu;

– numer wniosku o dofinansowanie;

– „Nie otwierać przed wpływem do Wydziału Wdrażania EFRR”.

Wraz z wnioskiem należy dostarczyć pismo przewodnie, na którym zostanie potwierdzony wpływ wniosku do IOK. Pismo to powinno zawierać te same informacje, które znajdują się na kopercie.

Wnioski złożone wyłącznie w wersji papierowej albo wyłącznie w wersji elektronicznej zostaną uznane za nieskutecznie złożone i pozostawione bez rozpatrzenia. W takim przypadku wersja papierowa wniosku (o ile zostanie złożona) będzie odsyłana na wskazany we wniosku o dofinansowanie adres korespondencyjny w ciągu 14 dni od daty złożenia.

W przypadku złożenia wniosku o dofinansowanie projektu po terminie wskazanym w ogłoszeniu o konkursie wniosek pozostawia się bez rozpatrzenia.

Oświadczenia oraz dane zawarte we wniosku o dofinansowanie projektu są składane pod rygorem odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań, z wyłączeniem oświadczenia o którym mowa w Art. 41 ust. 2 pkt 7c.

Wniosek o dofinansowanie projektu zawiera klauzulę następującej treści: „Jestem świadomy odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywych oświadczeń”. Klauzula ta zastępuje pouczenie IOK o odpowiedzialności karnej za składanie fałszywych zeznań. Klauzula nie obejmuje oświadczenia wnioskodawcy dotyczącego świadomości skutków niezachowania wskazanej przez IOK formy komunikacji.

Wnioskodawca ma możliwość wycofania wniosku o dofinansowanie podczas trwania konkursu oraz na każdym etapie jego oceny. Należy wówczas dostarczyć do IOK pismo z prośbą o wycofanie wniosku podpisane przez osobę uprawnioną do podejmowania decyzji w imieniu wnioskodawcy.

IZ RPO WD zastrzega sobie możliwość wydłużenia terminu składania wniosków lub złożenia ich w innej formie niż wyżej opisana. Decyzja w powyższej kwestii zostanie przedstawiona w formie komunikatu we wszystkich miejscach, gdzie opublikowano ogłoszenie.

IZ RPO WD nie przewiduje możliwości skrócenia terminu składania wniosków.

Forma składania wniosków określona w tym punkcie Ogłoszenia obowiązuje także przy składaniu każdej poprawionej wersji wniosku o dofinansowanie.

Sposób i miejsce udostępnienia regulaminu

Wszystkie kwestie dotyczące naboru opisane zostały w Regulaminie, który dostępny jest wraz z załącznikami poniżej w ramach dokumentacji konkursowej oraz na portalu Funduszy Europejskich).

Dokumentacja konkursowa

Ogloszenie o konkursie 1.1

Regulamin_zmiana_1.1_nr288_2018_wersja obowiązująca

Regulamin_zmiana_1.1_nr288_2018_wersja obowiązująca (w wersji śledz zmiany)

Regulamin 1.1_2018- wersja archiwalna

Załącznik nr 1 do Regulaminu – Kryteria_wyboru 

Załącznik nr 2 do Regulaminu – Wskaźniki 

Załącznik nr 3 do Regulaminu 1.1 – Lista sprawdzająca

Załącznik nr 4 do Regulaminu 1.1 – Mechanizm monitorowania i wycofania



Wzór wniosku o dofinansowanie

Deklaracja-N2000_wersja obowiązująca

Deklaracja-N2000-wersja-wersja obowiązująca w wersji śledź-zmiany

Deklaracja N2000- wersja archiwalna

Deklaracja RDW – wersja archiwalna – załącznik nie obowiązuje

Form_zakres_inf_pom_de_minimis_przedsieb

Formularz_pomoc_inna_niż_pomoc_w_rolnictwie_lub_…

Instrukcja wypełniania wniosku o dofinansowanie

Formularz_zakres_informacji_pomoc_de_minimis

Oswiad_pp_de_minimis

Oswiad-o-braku-pom-publ_pom-de-min

Oświadczenie – analiza OOŚ z instrukcją

Oświadczenie-analiza-OOŚ-z-instrukcją_nowa

Oświadczenie-analiza-z-OOŚ-z-instrukcją-wersja-„śledź-zmiany”

Oświadczenie-VAT-dla-Partnera_

Oświadczenie-VAT-dla-Podmiotu-realizującego-Projekt_

Oświadczenie-VAT-dla-Wnioskodawcy_

Szerokie-pelnomocnictwo-ECR-03.02.2016

UOKiK-Pomoc-publiczna-Inf.-dod.

Wklad-niepieniezny-bez-pp-12

Wklad-niepieniezny-z-pp2

Wklad-niepieniezny-z-pp-i-bez-pp2

Załacznik-dotyczący-określenia-poziomu-wsparcia-w-projektach-partnerskich_konsorcj

Zobowiązanie-do-stosowania-mechanizmu-monitorowania-i-wycofania

 

 



Wzór umowy do 1.1_aktualiz_2018.02.09 – wersja obowiązująca

Wzór umowy do 1.1_aktualiz_2018.02.09_- wersja obowiązująca w wersji śledź zmiany

Wzór umowy o dofinansowanie do 1.1_2018 – wersja archiwalna 

Załącznik nr 1 Harmonogram rzeczowo- finansowy bez budż.państw.

Załącznik nr 1a Harmonogram rzecz-finan. dla projektów z budżetem państwa

Załącznik nr 2Harmonogram zamówień dla Projektu

Załącznik nr 3 Harmonogram płatności

Załącznik nr 4 Montaż finansowy Projektu

Załącznik nr 5 Skwantyfikowane wskaźniki osiągnięcia rzeczowej realizacji

Załącznik nr 7 Oświadczenie VAT dla Beneficjenta

Załącznik nr 8 Oświadczenie VAT dla Partnera

Załącznik nr 9 Oświadczenie VAT dla Podmiotu realizującego projekt

Załącznik nr 11 Wykaz dokumentów do wniosku o płatność

Załącznik nr 12 Zakres przetwarzanych danych osobowych – wersja obowiązująca

Załącznik nr 12 Zakres przetwarzanych danych osobowych – wersja archiwalna

Załącznik nr 13 Obowiązki informacyjne Beneficjenta EFRR

Załącznik nr 14 Klasyfikacja budżetowa projektu

Załącznik nr 15 Zasady kwalifikowalności wydatków EFRR



 

Komunikaty i wyjaśnienia

FAQ – konkurs nr RPDS.01.01.00-IZ.00-02-288/18

Komunikat – zmiana sposobu informowania o poprawie wniosków o dofinansowanie

 

 

 

Poleć innym:

link do konta twitter link do konta facabook link do konta google plus

Zapraszamy na nową stronę


Jeśli szukasz informacji o programie Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027 - zapraszamy na nową stronę https://funduszeuedolnoslaskie.pl/

 

 

Jeśli szukasz informacji o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Dolnośląskiego 2014-2020  - pozostań na tej stronie .

This will close in 0 seconds