Od 22.01.2024 r. wszystkie informacje dotyczące niniejszego naboru zostały przeniesione na nową stronę Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska (https://funduszeuedolnoslaskie.pl/).
Tym samym wszelkie obowiązujące informacje (w tym dotychczas publikowane) oraz zmiany w dokumentacji, publikacja wyników oceny oraz dokumenty dotyczące realizacji i rozliczania projektów dostępne są dostępne na stronie naboru (nowy link do naboru).
DOLNOŚLĄSKA INSTYTUCJA POŚREDNICZĄCA (DIP), pełniąca funkcję Instytucji Pośredniczącej FEDS 2021-2027 informuje o naborze wniosku o dofinansowanie w przeprowadzanym w sposób niekonkurencyjny w ramach programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021-2027
Priorytet 9 Fundusze Europejskie na rzecz transformacji obszarów górniczych na Dolnym Śląsku
Działanie 9.4 Transformacja gospodarcza
Typ projektów: 9.4 G. Inwestycje w infrastrukturę przedsiębiorstw ciepłowniczych, w tym sieci ciepłowniczych prowadzące do zmiany źródeł energii i ciepła na układy efektywne z wykorzystaniem OZE oraz ograniczania emisji gazów cieplarnianych
Nabór nr FEDS.09.04-IP.01-037/23
Lista złożonych wniosków w ramach naboru nr FEDS.09.04-IP.01-037/23
Na co można otrzymać dofinansowanie?
Ogłoszony nabór dotyczy następującego typu projektu: 9.4 G. Inwestycje w infrastrukturę przedsiębiorstw ciepłowniczych, w tym sieci ciepłowniczych prowadzące do zmiany źródeł energii i ciepła na układy efektywne z wykorzystaniem OZE oraz ograniczania emisji gazów cieplarnianych.
Zgodnie z SZOP zakres wsparcia dotyczy modernizacji sieci ciepłowniczej w celu poprawy efektywności energetycznej systemów ciepłowniczych oraz w produkcję energii cieplnej:
– budowa, przebudowa (w tym zastąpienie lub odnowa istniejących) jednostek wytwarzania energii ciepła (wykorzystujących OZE) wraz z niezbędnymi przyłączeniami,
– remont i modernizacja sieci ciepłowniczych, pod warunkiem zastosowania ich do wykorzystania OZE.
Projekt musi wpisywać się w cel gospodarczy transformacji subregionu wałbrzyskiego zawarty w Programie FEDS 2021-2027 oraz w TPST.
Termin, od którego można składać wnioski:
11 września 2023 r.
Termin, do którego można składać wnioski:
27 października 2023 r.
Kto może składać wnioski?
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. w Wałbrzychu
Sposób składania wniosków o dofinansowanie:
Wniosek należy złożyć wyłącznie w formie elektronicznej w CST2021 – aplikacji WOD2021,
Po zalogowaniu się do systemu WOD2021 będzie możliwe wypełnienie formularza wniosku o dofinansowanie projektu i uzupełnienie go o załączniki:
Instrukcja wypełniania wniosku o dofinasowanie
Załączniki do wniosku o dofinansowanie
Nazwa i adres instytucji organizującej nabór:
Instytucją Organizującą Nabór (ION) jest Dolnośląska Instytucja Pośredniczącej (DIP), pełniąca funkcję Instytucji Pośredniczącej FEDS 2021-2027.
Dolnośląska Instytucja Pośrednicząca
ul. E. Kwiatkowskiego 4; 52-407 Wrocław
Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania projektu lub maks. dopuszczalna kwota dofinansowania projektu
Maksymalny poziom dofinansowania:
A. dla wydatków objętych art. 46 GBER (pomoc inwestycyjna na efektywny energetycznie system ciepłowniczy lub chłodniczy), zgodnie z ust 7. i 8.:
a. dla średnich przedsiębiorstw – do 40 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
b. dla dużych przedsiębiorstw – do 30 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
Intensywność pomocy można zwiększyć o 15 punktów procentowych w przypadku inwestycji wykorzystujących wyłącznie odnawialne źródła energii, ciepło odpadowe lub ich połączenie, w tym zieloną kogenerację.
B. dla wydatków objętych art. 49 GBER (pomoc na badania i usługi doradcze dotyczące ochrony środowiska i kwestii energetycznych, bezpośrednio związane z wydatkami wskazanymi w pkt A) , zgodnie z ust. 3. i 4.:
a. dla średnich przedsiębiorstw – do 70 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
b. dla dużych przedsiębiorstw – do 60 % wydatków kwalifikujących się do objęcia wsparciem;
C. dla wydatków na prace przygotowawcze objętych rozporządzeniem Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 29 września 2022 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów na lata 2021–2027 intensywność pomocy do 70 % ,
D. dla kosztów pośrednich (objętych ryczałtem) objętych rozporządzeniem Ministra Funduszy i Polityki Regionalnej z dnia 29 września 2022 r. w sprawie udzielania pomocy de minimis w ramach regionalnych programów na lata 2021–2027 intensywność pomocy do 70%, przy czym:
Maksymalna wartość wnioskowanego dofinansowania na nabór to 39 000 000,00 PLN.
Regulamin naboru:
Regulamin FEDS.09.04-IP.01-037/23 z załącznikami
Wzór umowy:
Wzór umowy o dofinansowanie z załącznikami
Kryteria wyboru projektów:
Kryteria wyboru projektów 9.4 niekonkurencyjne
Dokumenty dodatkowe:
Klauzula informacyjna RODO dla wnioskodawców