Wrocławska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. informuje, iż ruszył nabór wniosków o przyznanie grantu w ramach realizacji projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
„Bony na innowacyjne usługi badawczo-rozwojowe dla przedsiębiorców z sektora MSP – ZIT WrOF”
w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020
Oś priorytetowa 1 Przedsiębiorstwa i innowacje Działanie 1.2 Innowacyjne Przedsiębiorstwa, Poddziałanie1.2.2 Innowacyjne przedsiębiorstwa – ZIT WrOF, Schemat 1.2.C.b Usługi dla przedsiębiorstw – „Bon na innowację”
Celem głównym projektu jest zwiększenie aktywności innowacyjnej mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw oraz stymulacja współpracy z uczelniami wyższymi i innymi jednostkami naukowymi.
Przedmiotem projektu jest udzielenie wsparcia mikro, małym i średnim przedsiębiorcom w formie bonu na innowację oraz udzielenie bezpłatnego poradnictwa i konsultacji przedsiębiorcom w zakresie m.in. możliwości aplikowania w konkursie oraz sposobu jego realizacji i rozliczenia. Podstawowym celem projektów grantowych jest zwiększenie aktywności innowacyjnej MSP oraz stymulacja ich współpracy z uczelniami i innymi jednostkami naukowymi. W ramach projektu będą udzielane dwa rodzaje wsparcia:
1. Konsultacje i doradztwo udzielane przez Grantodawcę.
2. Wsparcie w formie grantu (bonu), przekazywanego grantobiorcy przez Grantodawcę i przeznaczone na:
– audyt technologiczny, czyli diagnozowanie potrzeb badawczych i technologicznych oraz pomoc w identyfikacji potrzeb wdrożeniowych, których realizacja nastąpi w ramach usługi badawczo-rozwojowej;
– usługi badawczo-rozwojowe, dotyczące wdrożenia lub rozwoju produktu lub technologii, m.in.: opracowanie nowej lub udoskonalenie usługi lub wyrobu, wykonanie testów wdrożeniowych, wykonanie analiz przedwdrożeniowych, prowadzenie badań i analiz w zakresie optymalizacji produktu.
Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Kwota dofinansowania projektu z UE wynosi 8 697 233,05 PLN
Projekt jest przeznaczony dla przedsiębiorstw, które spełniają łącznie następujące warunki:
mają siedzibę na terenie ZIT WrOF* określonym w Strategii ZIT WrOF, należą do sektora MŚP (tj. są mikro-, małym lub średnim przedsiębiorstwem), ich projekt/problem wpisuje się w tzw. Regionalne Inteligentne Specjalizacje [RIS]. RIS obejmują:
- branżę chemiczną i farmaceutyczną,
- mobilność przestrzenną,
- żywność wysokiej jakości,
- surowce naturalne i wtórne,
- produkcję maszyn i urządzeń w tym obróbkę materiałów,
- technologie informacyjno – komunikacyjne (ICT).
*Poza Wrocławiem Wrocławski Obszar Funkcjonalny (WrOF) tworzą miasta i gminy wchodzące w skład powiatów: wrocławskiego (Miasto i gmina Kąty Wrocławskie, gmina Siechnice, Miasto i gmina Sobótka, gmina Długołęka, gmina Czernica, gmina Żórawina i gmina Kobierzyce), a także oleśnickiego (Miasto i gmina Oleśnica), oławskiego (Miasto i gmina Jelcz-Laskowice), średzkiego (gmina Miękinia), trzebnickiego (gmina Trzebnica, Miasto i gmina Oborniki Śląskie oraz gmina Wisznia Mała). Są to dwie gminy miejskie (Wrocław, będący także miastem na prawach powiatu, i Oleśnica), sześć gmin miejsko-wiejskich (Jelcz-Laskowice, Kąty Wrocławskie, Siechnice, Sobótka, Oborniki Śląskie, Trzebnica) i siedem gmin wiejskich (Czernica, Długołęka, Kobierzyce, Miękinia, Oleśnica, Wisznia Mała, Żórawina).
Wsparcie będzie wypłacane w postaci bonu w wysokości do 100 000,00 PLN.
Na terenie Dolnego Śląska projekt jest realizowany w partnerstwie z Dolnośląską Agencją Współpracy Gospodarczej Sp. z o.o.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie WARR S.A.