Ikona wyszukiwania Szukaj
Nasze serwisy
logo nagłówka2
Ikona kola zebatego - ustawienia
Ikona wersji kontrastowej
Ikona powiekszenia czcionki
Ikona zmniejszenia czcionki

Nasze serwisy

DIP

Partnerzy społeczni opiniowali rozwiązania wspierające rozwój firm MŚP

23.03.2016 Kategoria: Wiadomości

DSC_0055Grupa robocza ds. przedsiębiorstw i innowacji Komitetu Monitorującego RPO WD konsultowała projekt Podmiotowego Systemu Finansowania usług rozwojowych dla przedsiębiorstw z Dolnego Śląska oraz założenia instrumentu „Bon na innowacje”.

Partnerzy społeczni ocenili założenia nowego systemu wsparcia rozwoju adaptacyjności przedsiębiorstw MŚP. Członkowie grupy roboczej dyskutowali o zasadach zastosowania mechanizmu dystrybucji środków unijnych ukierunkowanych na możliwość dokonania samodzielnego wyboru usług rozwojowych przez przedsiębiorcę. Partnerzy społeczni odnieśli się również do projektu kryteriów do  Działania 8.6 Zwiększenie konkurencyjności przedsiębiorstw i przedsiębiorców z sektora MMŚP (PI 8v). Konkurs w ramach Działania 8.6 ma na celu wybór Operatora PSF w województwie dolnośląskim, który będzie bezpośrednio przekazywał dofinansowanie przedsiębiorcom zainteresowanym udziałem w projekcie. W trakcie posiedzenia grupy roboczej zaproponowano zmiany m.in. w kryteriach premiujących. Zgłoszone w trakcie obrad grupy uwagi i rekomendacje będą teraz przeanalizowanie przez IZ RPO.

Dolnośląscy przedsiębiorcy będą mogli uzyskać dofinansowanie na zakup usług pozwalających na ich rozwój, w tym w szczególności w zakresie nabycia lub potwierdzenie kwalifikacji pracowników, usprawnienia procesów lub obszaru działania przedsiębiorstwa – tłumaczy Marcin Kowalski, przewodniczący Grupy roboczej ds. przedsiębiorstw i innowacji KM RPO WD.

Grupa robocza przeanalizowała również projekt kryteriów do Działania 1.2 Cb Innowacyjne przedsiębiorstwa – „Bon na innowacje”. Instrument ma na celu rozwój współpracy biznesu z nauką, a poprzez to wdrażanie innowacyjnych technologii i rozwiązań do działalności przedsiębiorstw MŚP. Wsparcie będzie udzielone na wykonanie specjalistycznej usługi badawczo-rozwojowej, poprzez m.in. opracowanie nowego produktu, wykonanie testów wdrożeniowych, analiz przedwdrożeniowych, czy w końcu prowadzenie badań w zakresie optymalizacji produktu. Na zakończenie spotkania omówiono propozycję kryteriów do działania 1.3 Rozwój przedsiębiorczości w zakresie wsparcia przygotowania terenów inwestycyjnych i infrastruktury przeznaczonej dla przedsiębiorców.

Poleć innym:

link do konta twitter link do konta facabook link do konta google plus