Ikona wyszukiwania Szukaj
Nasze serwisy
logo nagłówka2
Ikona kola zebatego - ustawienia
Ikona wersji kontrastowej
Ikona powiekszenia czcionki
Ikona zmniejszenia czcionki

Nasze serwisy

DIP

Szansa na zdrowie

02.02.2024 Kategoria: Sukcesy projektów, Sukcesy projektów w perspektywie 2014-2020, Sukcesy projektów z perspektywy 2014-2020, Wiadomości

 

 

Kompleksowa opieka onkologiczna Twoją szansą na zdrowie! – budowa Ośrodka Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Nowotworów Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu poprzez rozbudowę głównego zespołu budynków Szpitala.

 

Beneficjent: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

wartość inwestycji: prawie 35,4 mln zł

dofinansowanie UE: ponad 23,7 mln zł

 

Nowotwory stanowią narastający problem zdrowotny, społeczny i ekonomiczny w naszym kraju. Ponad milion Polaków żyje z chorobą nowotworową, a rocznie z tego powodu umiera ponad 100 tys. osób. Dlatego tak ważna jest profilaktyka w tym zakresie, a także szybka diagnostyka i dostęp do nowoczesnych metod leczenia.

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu przy pomocy funduszy unijnych zrealizował projekt, którego głównym celem jest poprawa jakości i dostępności opieki zdrowotnej oraz zwiększenie wykrywalności nowotworów poprzez budowę Ośrodka Profilaktyki, Diagnostyki i Terapii Nowotworów. Nowy budynek szpitalny zapewnia kompleksową opiekę onkologiczną w całym procesie leczenia: od wykonania diagnostyki podstawowej, poprzez diagnostykę pogłębioną, terapię, aż po opiekę poszpitalną. W ten sposób pomoc w ciągu roku otrzyma ok. 10 tysięcy pacjentów.

 

W ośrodku znajdują się m.in. poradnie ambulatoryjne, pomieszczenia chemioterapii dziennej, stacjonarny oddział chirurgii onkologicznej, pracownia cytostatyków. Obiekt wyposażony został w nowoczesny sprzęt medyczny i informatyczny, dzięki któremu pacjenci krócej czekają na leczenie. Możliwe jest też przeniesienie akcentów z usług wymagających hospitalizacji na rzecz AOS (ambulatoryjna opieka zdrowotna), poprzez wykonywanie niektórych zabiegów w warunkach ambulatoryjnych. Pozwala to na objęcie badaniami jeszcze większej populacji.

 

 

Poleć innym:

link do konta twitter link do konta facabook link do konta google plus