Ikona wyszukiwania Szukaj
Nasze serwisy
logo nagłówka2
Ikona kola zebatego - ustawienia
Ikona wersji kontrastowej
Ikona powiekszenia czcionki
Ikona zmniejszenia czcionki

Nasze serwisy

DIP

Analiza zapotrzebowania na poszczególne kierunki wsparcia pod kątem przygotowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2021-2027 – zakup nisko- i zeroemisyjnego taboru

17.03.2020 Kategoria: FEDS 2021-2027, Status, Wiadomości

UWAGA! W związku z rozpowszechnianiem się COVID-19 w Polsce, zmienia się termin zakończenia składania propozycji projektów do 30 września 2020 r. do godz. 15.00

Zarząd Województwa Dolnośląskiego w celu przeprowadzenia analizy zapotrzebowania na poszczególne kierunki wsparcia  pod kątem przygotowania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2021-2027 (RPO WD 2021-2027) ogłasza nabór wstępnych propozycji projektów



Cel polityki 2: Bardziej przyjazna dla środowiska, niskoemisyjna Europa dzięki promowaniu czystej i sprawiedliwej transformacji energetyki, zielonych i niebieskich inwestycji, gospodarki o obiegu zamkniętym, przystosowania się do zmiany klimatu oraz zapobiegania ryzyku i zarządzania ryzykiem.



Cel szczegółowy: Promowanie zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej



Projektowany obszar wsparcia: zakup nisko- i zeroemisyjnego taboru na potrzeby publicznego transportu zbiorowego (miejskiego i podmiejskiego) wraz z niezbędną infrastrukturą (element uzupełniający w projekcie – stacje ładowania pojazdów elektrycznych, stacje tankowania paliw alternatywnych)



Zarząd Województwa Dolnośląskiego ogłasza pierwszy nabór wstępnych propozycji projektów w celu przeprowadzenia analizy zapotrzebowania na dofinansowanie projektów dot. nisko-
i zeroemisyjnego taboru na potrzeby publicznego transportu zbiorowego (miejskiego i podmiejskiego) w ramach nowej perspektywy finansowej 2021-2027. Kolejne nabory dotyczące innych kierunków wsparcia będą ogłaszane w dalszej kolejności. 

Zgłaszane propozycje projektów mają charakter informacyjny i posłużą jako materiał pomocniczy przy opracowaniu nowego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2021-2027. Celem przedmiotowego naboru nie będzie wybór konkretnych projektów do dofinansowania w przyszłej perspektywie finansowej. 

Należy podkreślić, że w chwili obecnej nie zostały jeszcze ostatecznie określone jakie kierunki wsparcia będą dedykowane RPO i jakie programom wdrażanych centralnie, a także jaki będzie poziom alokacji. Zebrane w ramach tej analizy dane będą jednak cenne przy pracach nad RPO WD 2021-2027 i negocjacjach Kontraktu Terytorialnego ze stroną rządową.  

Obszar wsparcia  zgodny z projektowanymi celami szczegółowymi polityki spójności na okres perspektywy finansowej 2021-2027: 

zakup nisko- i zeroemisyjnego taboru na potrzeby publicznego transportu zbiorowego (miejskiego i podmiejskiego) wraz z niezbędną infrastrukturą (element uzupełniający
w projekcie – stacje ładowania pojazdów elektrycznych, stacje tankowania paliw alternatywnych).



Typy Wnioskodawców: 

  • jednostki samorządu terytorialnego, ich związki i stowarzyszenia,
  • jednostki organizacyjne jednostek samorządu terytorialnego,
  • przedsiębiorcy świadczący usługi w zakresie publicznego transportu zbiorowego na terenach miejskich i podmiejskich.

 

Maksymalny dopuszczalny poziom dofinansowania: 

Maksymalny poziom dofinansowania UE na poziomie projektu wynosi 55% kosztów kwalifikowalnych (zgodnie z projektami dokumentów KE na perspektywę finansową 2021-2027, które odnoszą się m.in. do Dolnego Śląska). Poziom ten może ulec zmniejszeniu w przypadku wystąpienia w projekcie pomocy publicznej lub dochodu.

  

Minimalny wkład własny Wnioskodawcy jako % wydatków kwalifikowalnych: 

Minimalny wkład własny beneficjenta (pokryty ze środków własnych Wnioskodawcy lub innych źródeł finansowania) wynosi 45 % kosztów kwalifikowalnych.

 

Termin składania propozycji projektów: 

od 16 marca 2020 r. od godziny 08.00 

do 30 września 2020 r. do godziny 15.00

 

Forma składania wstępnej propozycji projektu: 

Wnioskodawca składa wstępną propozycję projektu wyłącznie w formie fiszki zgłoszeniowej za pośrednictwem aplikacji dostępnej na stronie https://programowanie.dolnyslask.pl/
Logowanie do aplikacji w celu wypełnienia i złożenia fiszki zgłoszeniowej będzie możliwe jedynie w czasie trwania naboru. System umożliwia tworzenie, edycję oraz wydruk wstępnej propozycji projektu, a także zapewnia możliwość jego elektronicznego złożenia do właściwej instytucji (propozycji projektów nie należy składać w formie papierowej). 

Sposób i miejsce udostępnienia informacji o  naborze wstępnych propozycji projektów: 

Wszystkie kwestie dotyczące naboru opisane zostały w niniejszym ogłoszeniu, które jest dostępne wraz z instrukcją wypełniania fiszek na stronie internetowej www.rpo.dolnyslask.pl.



Pytania w kwestiach dotyczących naboru należy kierować pod adres poczty elektronicznej: cp2@dolnyslask.pl



Instrukcja wypełniania fiszki

Poleć innym:

link do konta twitter link do konta facabook link do konta google plus